Kuidas õpetada last oma voodis magama? Tõestatud meetodid!

Heast unest sõltub kogu pere heaolu. Anname soovitusi, kuidas julgustada oma last tema vanusest olenevalt lapsevoodis magama.

Laps ei taha oma voodis magada? PõhjusedLoomulikult vajavad lapsed lähedust. Nendele on see turvalisuse garantii ja jäädes ilma vanemate juuresolekust, nõuavad nad seda valjuhäälselt tagasi. Kui plaanid beebi lapsevoodisse magama panna, mõtle läbi, kuidas hoolitseda tema vajaduste eest, et ta ei tunneks end üksildasena. Samuti ei soodusta rahulikku ja iseseisvat uinumist lapse pidev areng. Kolme esimese eluaasta jooksul läbib laps nn uneregressiooni. Need on etapid, mil laps areneb intensiivselt ja õpib uusi oskusi: haaramist, rääkimist ja istumist. Lisaks raskustele magama jäämisega võib ta olla rahutu ja nutune ning vajada palju rohkem kontakti oma vanematega. Regressioonid kestavad alates mitmest päevast kuni mitme nädalani.Kuidas õpetada last oma voodis magama? Nõuanded

● Alusta harjutamist siis, kui otsustad, et see on parim aeg, olenemata teiste inimeste soovitustest.

● Ära alustage seda protsessi haiguse, hammaste tuleku või muude muutuste ajal beebi elus.

● Uinuta oma last nagu varemgi, loobumata oma lemmikrituaalidest: raamatute lugemine, unelaulude laulmine, kallistamine.

● Ole kannatlik ja järjekindel. Esialgu võib laps halvemini magada ja reageerida muutustele ka päeval ning harjutamisprotsess võib võtta aega mitu nädalat.

● Järgi järjekindlat päevarutiini, rahusta beebit enne magamaminekut ja mine magama iga päev samal ajal.

● Enne magamaminekut õhuta tuba ja veendu, et voodi on mugavalt sätitud.

● Püüa korraldada aktiivsemad tegevused päeva esimeses pooles, et lapsel oleks aega enne õhtut rahuneda.

Foto hällis olevast beebist
Kuidas õpetada last magama lapsevoodis vastavalt vanusele?Kuidas õpetada last magama oma voodis?3–6 kuu vanuses hakkab sinu lapse uni stabiliseeruma ja ärkamine võib muutuda harvemaks. See võib olla hea aeg lapse harjutamiseks oma voodis magama. Enne, kui laps hakkab terve öö üksi oma toas magama, võid tema voodi panna oma magamistuppa. Kui beebi uinub ainult teie rinnal või teie kaisus, uinuta teda nagu varem ja tõsta ta oma voodisse siis, kui ta on magama jäänud. Peaksid olema valmis, et ta ärkab, kui tunneb temperatuuri muutust. Aja jooksul muutub see üha lihtsamaks. Uinutamiseks võid silitada tema pead, hoida käest kinni ja laulda lapsevoodis magavale beebile unelaule.Kuidas õpetada üheaastast last magama oma voodis?Teine hea aeg muudatusteks on vanuses 10-16 kuud. Siis õpib laps kõndima ja hakkab mõistma, et ta on eraldi olevus. Püüa talle näidata, et voodi on tema isiklik ruum ja aita tal seostada seda puhkuse ja turvalisusega. Esialgu võib lapse uude kohta magama panna ainult lõunauinakute ajal. Samuti on hea lahendus lamada ise lapse voodi lähedal ja olla temaga koos, kuni ta magama jääb.Kuidas õpetada 2-aastast last oma voodis magama?Kaheaastane laps suudab juba põhjustest aru saada, miks ta magab voodis üksi, seega proovi seda talle selgitada. Võid korraldada väikese peo, kui laps hakkab sinu voodi asemel oma voodis magama. Lase oma lapsel ise valida, millist voodit või voodipesu ta soovib ning hoolitse selle eest, et tema magamisase oleks kena ning valgus selle juures on mahe ja soe. Muudatuste läbiviimisel võivad aidata lemmikmänguasjad, mida uude voodisse kaasa võtta, samuti unejuturaamatud.

Lovela Baby soovitused

Need artiklid võivad sulle kasulikud olla