Küpsiste poliitika

Meie, seda saiti haldav Reckitt Benckiseri grupi ettevõte, kasutame küpsiseid ja muid sarnaseid tehnoloogiaid külastajate kohta teatud andmete kogumiseks. Selles küpsiste eeskirjas selgitame teile, kuidas meie ja kolmandad isikud kasutame küpsiseid, kui te sirvite meie veebisaiti, mobiilirakendust või muud sarnast, sh mis tahes alamlehti, e-poodi või muid funktsioone (selles eeskirjas üldistavalt „sait”).

 

Oleme esindatud ka bränditud sotsiaalmeedialehtede näol sotsiaalmeediavõrgustikes, nagu Facebook, Instagram ja Twitter. Kuna meil puudub kontroll selle üle, kuidas need sotsiaalmeediaplatvormid tegutsevad, saate nende privaatsuseeskirjade ning kogukonnaliikmetele pakutavate privaatsus- ja turundussätete kohta teavet nende veebisaitidelt.

 

Kui kasutame oma saidil ärilistel eesmärkidel sotsiaalmeediaplatvormilt või mis tahes muult kolmandalt isikult pärinevaid küpsiseid, selgitame sellist kasutust selles küpsiste eeskirjas.

 

Sellel saidil kasutatavaid küpsiseid saate kontrollida kas meie küpsistega nõustumise portaalist https://www.youronlinechoices.com/ või muutes oma brauseri sätteid. Lisateabe saamiseks klõpsake allpool pealkirja „Kuidas te saate küpsiseid kontrollida?“.

 

Jaotised

Mis on küpsised?

Kuidas me küpsiseid kasutame?

Kuidas te saate küpsiseid kontrollida?

Kui kaua küpsised kehtivad? 

Muudatused meie küpsiste kasutuses

Kuidas meiega ühendust võtta?

 

 

Mis on küpsised?

Nagu ka enamikul teistel veebisaitidel, mida te külastate, kasutatakse meie saidil allkirjeldatud küpsiseid ja muid sarnaseid tehnoloogiaid (selles eeskirjas üldiselt „küpsised”) eesmärkidel, mida on kirjeldatud jaotises pealkirjaga „Kuidas me küpsiseid kasutame?“.

 

Küpsised

Küpsised on veebilehele manustatud tekstifailid, mis sisaldavad väikses koguses teavet ja mis laaditakse saidi külastamisel teie seadmesse või manustatakse veebilehele. Seejärel võidakse küpsised iga järgmise saidikülastuse ajal saata tagasi algsele saidile või mõnele muule saidile, mis selle küpsise tuvastab. Küpsised on kasulikud, kuna need võimaldavad saidil tuvastada kasutaja seadme ja salvestada mingiks perioodiks teie tegevused ja eelistused (nt sisselogimisandmed, keel, fondi suurus ja muud kuvaeelistused).

 

Võimalusel rakendatakse turvameetmeid, et vältida volitamata juurdepääsu meie küpsistele ja sarnastele tehnoloogiatele. Kordumatu tunnus tagab, et küpsiseandmetele oleks juurdepääs ainult meil ja/või meie volitatud teenusepakkujatel.

 

Veebimajakad

Veebimajakad (tuntud ka pikselmajakate nime all) on tavaliselt läbipaistvad graafilised kujutised, mis paigaldatakse saidile või e-kirja sisse. Veebimajakaid kasutatakse koos küpsistega selle tundmaõppimiseks, kuidas meie külastajad saiti kasutavad, meie saidi külastaja teekonna jäädvustamiseks, segmendikategooriate ja käitumismustrite loomiseks või sihitud reklaamide esitamiseks. Me (või kolmandad isikud, kelle teenuseid me kasutame) võime kasutada veebimajakaid andmete kogumiseks, nt veebimajakaga lehe alla laadinud arvuti IP-aadress, majakaga lehe URL, majakaga lehe vaatamise aeg ja lehe vaatamiseks kasutatud brauser.

 

IP-aadressid ja URLid

IP-aadress on kordumatu tunnus, mida teatud elektroonikaseadmed kasutavad internetis üksteise tuvastamiseks ja omavaheliseks teabevahetuseks. Kui külastate meie saiti, võime me (või kolmandad isikud, kelle teenuseid me kasutame) veebimajaka abil vaadata selle seadme IP-aadressi, mida te kasutate internetiga ühenduse loomiseks.

 

Meie (või kolmandad isikud, kelle teenuseid me kasutame) rakendame seadme üldisema füüsilise asukoha määramiseks ainult IP-aadressi redigeeritud osa, nii et meil pole võimalik tuvastada teie täpset asukohta. See aitab meil mõista, millistest geograafilistest piirkondadest (nt linn, maakond, riik, nt Slough Ühendkuningriigis) meie saidi külastajad pärinevad, et muuta viisi, kuidas me oma saiti teile esitame, täiustada teie külastust või kohandada meie turundussisu. Kui me soovime koguda reklaamimise eesmärgil teie täpseid asukohaandmeid, küsime selleks teie nõusolekut.

 

URL (ühtne ressursilokaator) on iga internetis leiduva ressursi kordumatu tunnus või aadress, mis praktikas toimib külastatava veebilehe aadressina. Kasutame seda teavet, et näha, milliseid saite ja lehti kasutatakse ning kuidas te meie saidil navigeerite.

 

Seadmete ID-d

Seadmete ID-d on nutitelefonide või muude interneti kasutamist võimaldavate sarnaste pihuseadmete tunnuskoodid. Kasutame seadme ID-sid samadel eesmärkidel nagu küpsiseid, nagu on kirjeldatud selles eeskirjas.

 

Seadmetuvastus

Seadmetuvastus on viis kombineerida seadme teatud atribuute, nt selle operatsioonisüsteem, kasutatava brauseri tüüp ja versioon, keelesätted, IP-aadressid jms, mida kasutatakse ühiselt seadmete kordumatuks tuvastamiseks. Kasutame seda tuvastust samadel eesmärkidel nagu küpsiseid.

 

Kuidas me küpsiseid kasutame?

Kasutame oma saidil eri tüüpi küpsiseid mitmesugustel allkirjeldatud eesmärkidel.

Mõned neist küpsistest paigaldame me ise, mõned aga pärinevad kolmandatelt isikutelt (nt sotsiaalmeediaplatvorm, reklaami- ja analüüsiteenuste pakkujad jne).

 

Lisateavet kasutatavate küpsiste ja kolmandate isikute kohta, kes on siin teie brauserisse küpsiseid paigaldavad, leiate oma brauserist ja küpsistega nõustumise portaalist https://www.youronlinechoices.com/.

 

Nõutavad küpsised – neid küpsiseid on vaja meie saidi tööks, saidi põhifunktsioonide toimimiseks, saidi turvalisuse tagamiseks ja võrgu haldamiseks. Neid nimetatakse vahel ka vältimatult vajalikeks või hädavajalikeks küpsisteks. Ilma nende küpsisteta ei saa sait korralikult töötada. Nende hulka kuuluvad näiteks küpsised, mis võimaldavad meil salvestada teie küpsistega nõustumise eelistused ja tasakaalustada võrgukoormust, võimaldada teil sisse logida meie saidi kaitstud osadesse, kasutada kasutajakontosid või veebivorme, ostukorvi, e-arveldusteenuseid ning alla laadida kuponge.

 

Funktsiooni- ja analüüsiküpsised – need küpsised on seotud kas funktsioonide või analüüsiga. Neid kasutatakse funktsioonide ja sirvimiskogemuse täiustamiseks ja isikupärastamiseks ning saidi liikluse ja kasutuse analüüsimiseks.

 

Analüüsiküpsised võimaldavad meil tuvastada ja loendada külastajate arvu ning näha külastajate liikumist meie saidil. Need aitavad meil mõista ja mõõta, kuidas te meie saiti kasutate; võimaldavad meil koguda statistikat meie saidi külastajate kohta, et neid paremini mõista ja täiustada meie saidi tööd, nt tagades, et kasutajad leiaksid hõlpsalt otsitu. Analüüsiküpsised võimaldavad meil ka katsetada saidil uut sisu, funktsioone või interaktsioone, et täiustada kõigi jaoks saidi kasutuskogemust ja välimust.

 

Funktsiooniküpsised laiendavad teie võimalusi meie saidil. Näiteks aitavad need meil pakkuda teile paremat ja isikupärasemat kasutuskogemust, katsetada ja täiustada saidi kujundust, paigutust ja sisu ning salvestada teie valikud järgmisteks seanssideks. Nii saame oma sisu täiustada ja teie jaoks isikupärastada, tervitada teid nimepidi ja salvestada teie eelistused (näiteks teie valitud keel või piirkond).

 

Lisaks on teatud kolmandate isikute küpsised vajalikud mõne saidile manustatud funktsiooni tööks. Need kolmanda isiku küpsised rakenduvad ainult siis, kui kasutate saidil teatud funktsioone. Kui teie riigis on selleks vajalik nõusolek, teatatakse teile saidi igas osas, kus see kehtib, et küpsised paigaldab teie seadmesse asjaomane kolmas isik ja et vastaval funktsioonil klõpsates annate oma nõusoleku sellele kolmandale isikule küpsiste kasutamiseks. Kui te neid küpsiseid ei luba, pole teil võib-olla võimalik vastavat funktsiooni kasutada. Neid küpsiseid ei saa hallata meie küpsistega nõustumise portaalis, kuid neid saab keelata ja kustutada teie brauseri sätetes, nagu on selgitatud allpool.

 

Sellisel viisil kasutatakse küpsiseid näiteks siis, kui kasutame saidil videote näitamiseks YouTube’i ja YouTube paigaldab teie seadmesse küpsised, kui klõpsate YouTube’i videol selle esitamiseks. Pange tähele, et meie saidil YouTube’i videote esitamisel soovitame kasutada täiustatud privaatsusrežiimi, et vältida selliste küpsiste paigaldamist, mis jälgivad vaatamiskäitumist, salvestades YouTube’i jaoks isikut tuvastada võimaldavat küpsiseteavet.

 

Sarnaselt võib meie sait sisaldada mõningaid sotsiaalmeedias jagamise funktsioone, nt Facebooki nupp „Meeldib“, Twitteris säutsumise nupp või LinkedInis jagamise nupp, mis võimaldavad teil jagada lehti suhtlusvõrgustikes, postitada kommentaare jne. Need funktsioonid võivad registreerida teie IP-aadressi ja teie külastatava lehe meie saidil ning paigaldada küpsiseid või kasutada sarnaseid tehnoloogiaid, et võimaldada funktsiooni nõuetekohast toimimist. Kolmandad isikud saavad küpsiseid paigaldada ainult siis, kui kasutate saidil vastavat funktsiooni. Meil puudub kontroll selle üle, kuidas need suhtlusvõrgustikud teie isiklikke andmeid koguvad ja kasutavad. Seda kasutust reguleerib suhtlusvõrgustiku privaatsuseeskiri (leiate selle suhtlusvõrgustiku veebisaidilt või meie küpsistega nõustumise portaali linkide kaudu).

 

Reklaamiküpsised – neid küpsiseid kasutatakse meie toodete, tootemarkide või teenuste reklaamimiseks, näiteks selleks, et näidata teile reklaame, mis on teie veebitegevuse põhjal teie huvide suhtes asjakohasemad (tuntud ka isikupärastatud või huvipõhise reklaamimisena), või vältida samade reklaamide pidevat kordumist.

Selle kategooria küpsised võimaldavad meil koguda teavet teie külastatavate saitide kohta, registreerida teie külastuse meie saidil, teie külastatud lehed ja avatud lingid, teie avatud tootemargiga seotud e-kirjad ja e-kirjadest avatud lingid, et jälgida teie veebitegevust arvutis, mobiiltelefonis või muudes teie kasutatavates seadmetes, sh teie kasutatavaid mobiilirakendusi.

 

Selle teabe abil püüame ennustada, millised meie toodete või tootemarkide reklaamid võiksid teile kõige rohkem huvi pakkuda, ning muuta meie sait ja sellel või muudel saitidel kuvatavad reklaamid teie jaoks asjakohasemaks.

 

Kasutame selle kategooria küpsiseid ka selleks, et paigutada teid sarnaste huvidega tarbijarühma (nt vanus, sugu, huvide kategooria) (tuntud ka kui „vaatajaskond“). Üldiselt ei nõua see protsess teie kui eristatava isiku tuvastamist; piisab teadmisest, et keegi, kes kasutab teie brauserit, on näidanud toote vastu huvi. Võime sellele lisada muid andmeid, nt teavet toodete kohta, mida te e-poest ostate, või teavet, mida te annate meile otse meie saitidel kontot luues, või teavet teie sirvimisajaloo kohta.

 

Reklaamiküpsiseid kasutades saame:

  • õppida tundma sarnaselt käituva tarbijarühma suundumusi, harjumusi või omadusi;
  • näidata teile meie saidil või teistel teie külastatavatel saitidel isikupärastatud reklaame;
  • leida teisi, kes näivad huvide, omaduste või käitumise poolest sarnanevat juba huvirühma kuuluvate isikutega, et jõuaksime rohkemate potentsiaalsete klientideni, näidates neile asjakohaseid reklaame.

 

Meil on partnerlussuhted kolmandast isikust teenusepakkujatega (nt Google, Facebook, Amazon jne), kes võivad kasutada küpsiseid, veebimajakaid ja muid salvestustehnoloogiaid meie saidilt andmete kogumiseks või vastuvõtmiseks. Need kolmandad isikud kasutavad seda teavet, et aidata meid ülalkirjeldatud reklaamimisel, sh reklaamide sihtimisel, ning pakkuda meile mõõtmisteenuseid ja aruandeid meie saitidel või muudel saitidel korraldatud reklaamikampaaniate edukuse kohta.

 

Kui lülitate need küpsised välja, näete vähem sihitud, huvidel põhinevaid reklaame. See ei tähenda, et te enam reklaame ei näeks. Isegi kui loobute huvipõhiste reklaamide nägemisest, näidatakse teile endiselt meie toodete või tootemarkide reklaame, mis põhinevad teie külastatavate saitide kontekstil (neid nimetatakse „kontekstuaalseteks reklaamideks”).

 

Kui soovite lisateavet huvipõhise reklaamimise ja seadmeülese linkimise kohta, soovitame külastada algatuse Network Advertising Initiative veebisaiti aadressil https://www.networkadvertising.org/understanding-online-advertising/.

 

Üldiselt: kui jagame kolmandate isikutega teavet selle kohta, kuidas te meie saiti kasutate, ei edasta me neile mingit isikut tuvastada võimaldavat teavet, mis on saadud meie saidil kasutatavate küpsiste kaudu.

Lisateavet selle kohta, kuidas me teie isikuandmeid töötleme, leiate meie privaatsusteatisest

 

Kuidas te saate küpsiseid kontrollida?

Lubamise mudel: Euroopa Majanduspiirkonnas ja Ühendkuningriigis: välja arvatud seal, kus see on kohalduvate seadustega lubatud, paigaldame küpsised pärast seda, kui oleme saanud teie nõusoleku küpsisebänneri kaudu, mida näete meie saidi esmakordsel kasutamisel, või meie küpsistega nõustumise portaalis, mis on meie saidil alati saadaval, või teie brauseri sätete kaudu (täpsemalt vt allpool). Pange tähele, et saidile manustatud teatud funktsioonide tööks on vajalik kolmandate isikute küpsiste paigaldamine. Need küpsised paigaldatakse ainult siis, kui te funktsiooni kasutate. Teile teatatakse saidi igas osas, kus see kehtib, et küpsised paigaldab teie seadmesse asjaomane kolmas isik ja et vastaval funktsioonil klõpsates annate oma nõusoleku selle kolmanda osapoole küpsiste kasutamiseks.

 

Loobumise mudel: Riikides väljaspool Euroopa Majanduspiirkonda ja Ühendkuningriiki: välja arvatud juhul, kui teie riigis kehtivad seadused seda keelavad, paigaldame küpsised meie saidi külastamisel, kuid saate küpsistest igal ajal loobuda kas küpsistega nõustumise portaali või oma brauseri sätete kaudu (täpsemalt vt allpool).

 

Küpsistega nõustumise portaal: Pakume oma saidil tööriista nimega „küpsistega nõustumise portaal”) https://www.youronlinechoices.com/. Küpsiste eelistusi (v.a vältimatult vajalikud küpsised, sh need, mida on vaja sideandmete edastamiseks ja saidi nõuetekohaseks toimimiseks) saate igal ajal muuta, klõpsates nuppe küpsistega nõustumise portaalis. Küpsistega nõustumise portaali leiate saidilt alati selle külastamisel, kuigi mõnel juhul võib see olla kättesaamatu (nt süsteem ei vasta, tekib tõrge, te pole lubanud Javascripti jne). Sellisel juhul saate muuta küpsiste eelistusi oma brauseris, nagu on selgitatud allpool.

 

Teie brause: Saate küpsiste eelistusi muuta oma brauseri sätetes. Enamik veebibrausereid aktsepteerib küpsiseid, kuid tavaliselt on teil võimalik veebibrauseri sätteid muuta, keelates uued küpsised, blokeerides olemasolevad või lastes endale teatada, kui teie seadmesse saadetakse uusi küpsiseid. Selleks järgige juhiseid, mille leiate oma brauseri abiteabest (tavaliselt menüüs „Abi“, „Spikker“, „Tööriistad“, „Seaded“ või „Muuda“). Lisaks on teatud kolmandatel isikutel loobumiseks täiendavad brauseri lisandmoodulid, mille saate oma brauseris aktiveerida. Näiteks võite vaadata Google’i brauseri lisandmoodulit Google Analyticsi jaoks: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/.

 

Teie mobiiltelefon: Saate isikupärastatud huvipõhiste reklaamide saamise valida või välja lülitada oma mobiiltelefonist või sarnasest seadmest, tavaliselt seadete menüüst. (Näiteks iOS-i puhul avage Settings – Privacy – Advertising – Limit Ad Tracking. Androidis avage Settings – Google – Ads – Opt out of interest-based ads.)

 

Pange tähele, et eelkirjeldatud loobumine kehtib ainult konkreetses brauseris või seadmes, milles te selle valiku teete, mistõttu peate seda tegema kõigis oma brauserites ja seadmetes.

 

Küpsise või küpsiste liigi keelamine ei kustuta olemasolevaid küpsiseid teie seadmest. Seda peate tegema käsitsi oma brauserist. Pange tähele, et kui otsustate kustutada kõik küpsised, kustutatakse ka teie loobumise küpsis ning kui te ei soovi endiselt teatud liiki küpsiseid saada, peate neist uuesti loobuma.

 

Lisateavet küpsiste haldamise kohta leiate aadressilt http://www.attacat.co.uk/resources/cookies/how-to-ban, või NAI veebisaidilt https://www.networkadvertising.org/understanding-online-advertising/what-are-my-options.

 

Kui kaua küpsised kehtivad? 

Meie saidil kasutatavad küpsised kehtivad kuni 13 kuud. Seansiküpsised aeguvad kohe pärast seda, kui lõpetate sirvimisseansi meie saidil.

 

Muudatused meie küpsiste kasutuses

Mis tahes muudatused meie küpsiste kasutuses avaldatakse küpsistega nõustumise portaalis.

Vajadusel võime neid muudatusi kajastada ka oma küpsiste eeskirjas ja seda aeg-ajalt uuendada. Kui tegu on küpsiste eeskirja oluliste muudatustega, anname sellest teile teada. Veenduge alati, et oleksite tutvunud küpsiste eeskirja uusima versiooniga, mis on saadaval meie saidil.

 

Kuidas meiega ühendust võtta?

Kui teil on küsimusi selle teatise või meie küpsiste kasutuse kohta võtke meiega ühendust: [PrivacyOffice@rb.com. You may also write to us at: RB Global Privacy Office, Turner House, 103-105 Bath Road Slough, SL1 3UH].

 

Viimane uuendamine: 9. aprill 2020.

Aitame sind meeleldi

Kui sul on küsimusi või vajad soovitusi meie toodete kasutamisel, võta meiega ühendust.

Helista meile

SIA Reckitt Benckiser (Latvia)