Breadcrumbs

Faktid ja müüdid

Peaaegu iga värske ema ja isa teavad, et beebi nahk on õrn ja seda tuleb eriliselt kaitsta. Saa teada, kuidas tuleks seda teha, ja loobu kõigist eksitavatest müütidest.

Kuni kolmeaastaseks saamiseni ei ole lapse nahk veel küps, mis tähendab, et see ei taga piisavat kaitset kahjulike ainete eest, mis võivad tungida sügavale lapse organismi. Naha arengut soodustab tervislik toitumine ning spetsiaalsed välispidiselt kasutatavad vahendid – nii kosmeetika kui ka pesupulbrid ja pesuvedelikud. Miks on spetsiaalsete pesuvahenditega pesemine nii tähtis? Kontrolli, kas sinu teadmised on tõde või müüt.

 

Kui lapsel ei ole allergiat, võib spetsiaalselt lapse pesule mõeldud pesupulbri kasutamise lõpetada – see on MÜÜT

Kahjuks ei tähenda allergia sümptomite puudumine seda, et lapse nahk täidab oma kaitsefunktsioone samas ulatuses nagu täiskasvanu nahk. Lapse õrn nahk on kahjustuste suhtes väga tundlik ning seda võivad kahjustada pesuvahendid ja muud tavalistes pulbrites sisalduvad ained. Kusjuures kuna lapse nahk on isegi viis korda õhem kui täiskasvanu nahk, tungivad kahjulikud ained kergesti lapse organismi. Seetõttu on soovitatav kasutada laste pesule mõeldud õrnu pesuvahendeid võimalikult kaua.

 

Tavaliste pulbritega võib pesu pesta, kui loputad kaks korda – see on MÜÜT

Tavalistes pulbrites sisalduvad pesuained seovad end kiududega ja jäävad ka pärast kahekordset loputamist kangasse ning puutuvad nahaga kokku. Seetõttu on oluline kasutada õrnu laste pesule mõeldud pesuvahendeid.

 

Laps peab harjuma tavaliste pesuvahenditega, et tal tekiks immuunsus – see on MÜÜT

Lapse nahk areneb välja esimese kolme aasta jooksul ja sellel ajal tuleb kasutada leebeid vahendeid. Lapse nahk ei taga head barjääri kahjulike ainete vastu, mis võivad sattuda vereringesse. Ohtlike fosfaatide, optiliste valgendite, ensüümide ja kunstlike värvainete organismi sattumisel ei ole mingit seost immuunsüsteemi tugevdamisega.

 

Kui laps on aastaseks saanud, võib riideid pesta tavalise pulbriga – see on MÜÜT

Paljud vanemad lõpetavad lastele ohutute vahendite kasutamise, kui nende laps on aastane. Soovitatav on ikkagi kuni kolmeaastaste laste riideid ja voodipesu pesta lastele mõeldud pesuvahenditega, kuna selle ajani ei ole lapse nahk veel täielikult küps.

 

Laste pesupulbrid ei sisalda kahjulikke aineid – see on FAKT

Spetsiaalsetes pesuvahendites, mis on ette nähtud beebiriiete pesemiseks, ei kasutata optilisi valgendeid, ensüüme, kunstlikke värvaineid ega muid aineid, mis sisalduvad tavalistes pulbrites ja võivad beebi nahka ärritada. Nende koostis on välja töötatud nii, et need oleksid täiesti ohutud ebaküpsele beebi nahale.

 

Kõiki riideid ja voodipesu, mis puutuvad kokku beebi nahaga, tuleb pesta spetsiaalsete laste pesule mõeldud pesuvahenditega – see on FAKT

Lapse nahk ei ole täielikult küps ning ei taga piisavat kaitsebarjääri nagu täiskasvanu nahk seda teeb. Seetõttu on soovitatav pesta beebiriideid ja voodipesu õrna pesuvahendiga, mis on spetsiaalselt ette nähtud imikutele. Kui sa soovid täielikult kaitsta beebi nahka, tuleb kaaluda ka oma riiete pesemist lasteriietele mõeldud pesuvahendiga. Kui võtad lapse kätte või paned voodisse, puutub laps kokku teiste riiete ja voodipesuga ning seega ka pesuvahenditega, mis võivad lapse nahka ärritada.

 

Sageli ja pikalt last vannitades hävineb lapse nahka kaitsev hüdrolipiidkiht – see on FAKT

See teave võib sind üllatada: vastsündinut ja imikut ei peaks esimesel kuuel elukuul vannitama sagedamini kui kaks või kolm korda nädalas! Igapäevane ja liiga kaua kestev vannitamine nõrgestavad õhukest hüdrolipiidkihti, mis kaitseb nahka kahjulike ainete eest. Lisaks, kui kuivatad last rätikuga tugevasti hõõrudes, selle asemel et teda õrnalt tupsutada, hävitab see samuti naha kaitsekihti.

 

Sinu lapse nahk ketendab pärast sündi – see on FAKT

Pärast sündi lapse nahk ketendab (eriti keha külgedel ja jäsemetel). See on tingitud asjaolust, et lapse sündides vahetub tema keskkond veest õhuks. Naha ketendamine on antud juhul füsioloogiline protsess, mis läheb iseenesest üle. Enamasti ei ole beebi nahale lisaniisutamine või õlitamine vajalik. Nahapinnale peaks tekkima loomulik hüdrolipiidkiht.

 

Tumedavärvilistest kangastest õmmeldud riided tekitavad ärritust sagedamini – see on FAKT

Seetõttu on soovitatav valida heledat värvi riideid, eriti tundliku nahaga lastele. Samuti on soovitatav pöörata tähelepanu materjalidele, millest riided on valmistatud. Eriti on atoopilise dermatiidi puhul oluline, et beebi riided oleksid hingavast materjalist ja valmistatud naturaalsetest kangastest (soovitatavalt 100% puuvillast). Sünteetilistes riietes higistavad beebid rohkem, mis võib põhjustada lapse õrna naha sügelust.